bezpieczne zakupy w internecie (1) – jak płacić bez ryzyka

Sposób na 100% bezpieczeństwa przy płatnościach online – płatność kartą debetową.

Dlaczego właśnie karta debetowa?
Ano dlatego, że w przypadku, gdy nie otrzymamy zamówionego towaru bądź usługi lub też towar bądź usługa nie będą spełniały naszych oczekiwań możemy wystąpić do wystawcy karty prosząc o zwrot środków w wygodnym trybie zwrotu chargeback.

Co zrobić aby płatność kartą była w 100% bezpieczna?

#1 Karty bez zabezpieczenia 3-D Secure
Do zakupów sieci używać osobnej karty podpiętej do dodatkowego konta, na którym saldo wynosi zero. Konto zasilać kwotą na jaką chcemy dokonać płatności przed dokonaniem danej płatności.
Powyższe uchroni nas przed sytuacją, że ktoś znając dane naszej karty zechce je wykorzystać do zakupów na nasz koszt – utrzymywania zerowego salda na koncie powiązanym z kartą uniemożliwi takie działanie.

#2 Karty z zabezpieczeniem 3-D Secure
Płatności online kartami z zabezpieczeniem 3-D Secure są autoryzowane przez bank, który wystawił kartę najczęściej poprzez wysłanie sms’a z hasłem i przekierowanie na stronę banku, gdzie owe hasło należy podać.
Tak więc jeśli nawet ktoś wejdzie w posiadanie danych naszej karty i będzie chciał jej użyć do płatności w internecie to nie uda się to mu, gdyż do zrealizowania płatności, prócz podania danych karty, będzie konieczna w/w autoryzacja karty.

Kiedy możemy wystąpić o chargeback?
Kiedy zawiodą wszystkie inne sposoby odzyskania środków, takie jak wezwania do zwrotu środków kierowane do nieuczciwego sprzedającego czy też pomoc jaką oferuje obsługa sklepu tudzież portalu aukcyjnego.

Jak wystąpić o zwrot środków chargeback?
Za pośrednictwem banku, który wydał kartę płatniczą.

Podsumowanie.
Przy płatności kartą chargeback to nie jedyna opcja odzyskania środków w przypadku natrafienia na nieuczciwego sprzedawcę. Zawsze możemy sprawę zgłosić na Policję.
Lecz w takiej sytuacji tracimy cenny czas na wizytę na komendzie i spisanie odpowiednich protokołów z funkcjonariuszem.
Chargeback umożliwia nam skuteczne odzyskanie pieniędzy bez wychodzenia z domu – większość banków uruchomi taką procedurę na nasz wniosek zgłoszony telefoniczne.

  • admin

    5345